Žaibosaugos sistemos

Žaibosaugos sistemos

Kai kurie gamtos reiškiniai gali palikti po savęs itin didelį pėdsaką. Šiuo atveju kalbame apie žaibą, kuris ne be reikalo daugeliui kelia baimę. Palietęs pastatą jis gali pridaryti itin didelės žalos. Tačiau tokių padarinių galima išvengti, o tai padaryti padės kokybiškai sumontuotos apsaugos nuo žaibo sistemos.

Kodėl svarbu įsirengti žaibosaugos sistemą?

Žaibas yra gamtos reiškinys, kuris po savęs gali nepalikti nieko. Tad šiame kontekste rizikuoti neverta ir geriau iš anksto pasirūpinti efektyvia apsauga nuo žaibo išlydžio. Siekiant apsaugoti savo turtą įrengiamos žaibosaugos sistemos.

Kas yra žaibosauga ir įžeminimas?

Tikriausiai nereikia sakyti, jog abu šie terminai tiesiogiai susiję su apsauga nuo žaibo. Žaibosauga vadinama ta įžeminimo dalis, kuri esant žaibo išlydžiui įžemina elektros krūvius. O įžeminimas atsakingas už saugumą ir visos sistemos stabilumą bei efektyvumą.

Kokią žaibosaugos sistemą pasirinkti?

Žaibosaugos sistemos esti dvejopos:

  • aktyvinės;
  • pasyvinės.
  • Pasyvinės yra klasikinės, šių sistemų elementai metaliniai ir jie montuojami kaip tinklas ant pastato stogo. Žaibo išlydžiui trenkus į tuos metalinius elementus srovė teka į įžeminimą.

Aktyvinės sistemos yra modernesnis variantas. Montuojant tokią sistemą žaibo gaudyklė, dar vadinamos žaibo priėmimo galva, keliama ant stiebo ir tvirtinama virš aukščiausio statinio taško. Aktyvinė žaibosauga nuo pasyvinės skiriasi tuo, jog ji pritraukia žaibą į tą minėtą galvą ir jo išlydį žaibolaidžiais nukreipia nuo visų kitų to statinio elementų, taip jį apsaugodama.

Verta paminėti, kad aktyvinė žaibosauga šiuo metu yra populiariausia, o tai lemia greitas ir palyginti nedidelių kaštų reikalaujantis įrengimas. Dar vienas privalumas tas, kad šia sistema galima apsaugoti gana didelį plotą – priklausomai nuo pasirinktos sistemos apsaugą galima suteikti net iki 140 m spinduliu esantiems objektams.

Kuri sistema tinkamesnė Jums, pasirinkite atsižvelgę į savo poreikius bei finansines galimybes. Jei nežinote, kurį variantą rinktis, mūsų komandos specialistai mielai patars ir padės priimti teisingą sprendimą.

UAB „Aknera“ žaibosaugos įrengimas: kodėl verta rinktis mus?

Savo komandoje turime kompetentingus specialistus, kurie Jums patars, atsakys į klausimus bei padės teisingai pasirinkti.

Taip pat galime pasirūpinti profesionaliu žaibosaugos sistemos montavimu ir užtikriname atsakingumą bei darbų kokybę.

Aknera, UAB

Įmonės kodas: 301240880
PVM mokėtojo kodas: LT100003575417
Adresas: Pavilnionių g. 53-1, LT-12144 Vilnius
Mobilus telefonas: +37065230003   
El. pašto adresas: info@aknera.lt
Darbo laikas:  I-V 08.00-17.00

Susisiekite su mumis